Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Seo Hizmeti

Seo Nedir?

SEO diğer ismiyle  Arama Motoru Optimizasyonu, web sitemizin arama motorlarının robotları tarafından taranarak çeşitli kriterler üzerinden değerlendirilip belirli konular üzerinden alaka düzeyine göre sıralandırılmasıdır. Arama motorlarında belirlenen kelimeler üzerinden daha üst sıralarda çıkabilmek, reklam maliyetlerimizi düşürmek ve daha çok hedef kitleye ulaşmak için yapılan site içi ve dışı çalışmaların tümüne Seo(arama motoru optimizasyonu) denir. Bu çalışma pazarlama stratejisi oluşturmak ve trafik çekmek için yaygın yapılan bir faaliyettir.

SEO; Site içi Seo ve site dışı seo olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

SEO; web sitelerinin yüksek ziyaretçi sayılarına; içerik ve web sitesinin kendi dinamiklerini kullanarak, ulaşmayı sağlar. Bu gelişmelerde doğrudan arama motorlarında üst sıralara çıkmanız için basamakları oluşturur.

Nasıl SEO Yapılmalı?

Seo hizmeti verirken dikkat edilmesi gereken 3 temel nokta vardır. Bunlar göz ardı edildiği taktirde arama motorlarında ön plana çıkılması söz konusu olmayacaktır. Tabiki yapılan SEO sürece ve rekabete göre de değişir.

Site içi SEO

Site içi seo web sitenizin iç dinamiklerini kullanarak gerçekleştirilen seo çalışmasıdır. Site içi SEO yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır.

1. Site içi optimizasyon:

 Web sitenizin arama motorlarının botları tarafından daha anlaşılır olmasını sağlayan çalışmalardır. Aynı zamanda site hızını arttırma da Site içi optimizasyona girer SEO hizmeti verirken ilk dikkat edilmesi gereken konulardandır.

2. İçerik optimizasyonu:

 İlgili konu hakkında özgün, doğru ve donanımlı bilgiler veren içerikler üretmek gerekir. Google ve diğer arama motorları kullanıcı deneyimini arttırmak için aranan kelimeler ile çıkan sonuçları karşılaştırır ve bunları alaka düzeyine göre sıralar.

4. Başlık ve meta açıklamalar: 

İçerikleriniz ne kadar doğru, dolu ve özgün olsa da doğru etiketlenmemiş başlıklar olursa arama motoru robotları indexlerken sorun yaşayabilir buda sayfa kalitenizi ve alaka düzeyinizi etkileyecektir.

5. Site içi linklemeler :

Kullanıcı deneyimini ön planda tutmak için kullanıcıların sayfalarda geçirdikleri süreler ve ulaşılabilirlik de ön planda bulunmaktadır o yüzden kullanıcıların sayfa deneyimlerini iyileştirmek için ve gezinmelerini kolaylaştırmak için site içi linkler ve çapa linkler kullanmalısınız.

6. Resim optimizasyonları: 

İçeriklerinizi alakalı resimlerle süsleyip kullanıcı deneyimini iyileştirebilir ve görsel açıklamaları ekleyerek görsellerde de ön plana çıkarak trafik çekebilirsiniz. Bunları yaparken doğru biçimde yayınlanmış resimler kullanmayı unutmayın.

Site Dışı Optimizasyon

 SEO hizmeti verirken site içi dinamikler kadar site dışı dinamiklere de dikkat edilmesi gerektiğini unutmamak gerekiyor.

1. Reklamlar ile ziyaretçi çekmek: 

Web siteniz dışında reklam çalışmaları yaparak ziyaretçi sayısını arttırmak ve site otoritesini güçlendirmek önemli bir konudur bunun en büyük etmeni reklam vermektir. Online reklamlar ve SEO Hizmeti her zaman birbirlerini besleyen etkilerdir. Dijital reklamlar ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

2. Backlink çalışmaları:

Backlinkler web sitesiniz dışından başka sitelerden aldığınız linkler ve yönlendirmelerdir. Bunlar kaliteli olmalı kalitesiz yapılan Baclink çalışmaları web sitenize yarardan çok zarar getirir buna da zararlı backlinkler denmektedir. Puanları ve optimizasyonları kötü siteler, çok fazla link çıkışı yapan az ziyaretçili web siteler ve arama motorları tarafından zararlı olarak belirlenmiş web siteleri yarardan çok zarar getirmektedir ve bunları temizlemek önemlidir.

 Alanınız ile ilgili konular ve otoritesi güçlü web sitelerden, web sitenize backlink alırsanız pozitif fayda sağlamış olursunuz.

Arama Botlarına Kolaylık

 Google ve diğer arama motorları web sitenize sürekli robotlarını gönderir ve web sitenizi onlara taratır. Botların yaptığı çalışmalarda hızlı ve kolay analiz etmeleri sıralama faktörü olacaktır. Seo hizmeti doğrudan bu botların taramasının başarısı ile gerçekleşmektedir. Dikkat etmeniz gereken konular;

 1. Site Hızınız
 2. Sitenizde daha az javascript ve css kodları kullanmak
 3. Sitenizin mobil cihazlar tarafından da doğru ve düzgün açılıyor kullanılıyor olması
 4. Sitenizin kolay ve kısa kod yapılarına sahip olması
 5. Site haritası oluşturmak
 6. 404 ve 301 yönlendirmelerini doğru yapmak 

SEO Hizmeti Neden Gereklidir?

 Seo hizmeti alınmasının elbette birden fazla amacı vardır. Profesyonel yapıldığı taktirde pek çok fazdası olabilir.

1.  Satış Ortaklığı:

 İlgili konularda ilk sıralarda yer alan ve ziyaretçi çeken web siteleri firmalar tarafından keşfedilir ve ücretli ürün tanıtımları yapılması için iş ortaklığı kurulabilir. Satış ortaklığı linkler ile yönlendirilen müşterilerden belirli komisyon almak anlamına gelir.

2. Reklam Giderlerini Azaltmak:

 Web sitenizin trafikleri, reklamınızla alaka düzeyi ve sitenizin optimizasyonu çevrim içi reklam giderlerinizi büyük ölçüde azaltır.

 3. Anahtar Kelimelerde Üst Sıralara Çıkmak:

 Bazı kullanıcılar arama motorlarında ürün veya hizmet aradıkları zaman reklamları geçerek organik listelenmelere bakarlar oradan alacakları hizmetleri ve bilgileri daha güvenilir bulurlar bu yüzden üst sıralarda olmanız reklam yapmadan görünürlüğünüzü arttırmayı sağlar.

Seo Çalışmalarında Alan Adı ve Hosting önemi

 Seo diğer adı ile arama motoru optimizasyonu yaparken alan adı anahtar kelimelerinizde ön sıraya çıkmanız için oldukça etkilidir. Anahtar kelime ile ilişkili alan adı kullanmak Seo konusunda her şey değildir ancak önemli bir faktördür.

Ön sıralara çıkmanın bir diğer yöntemi ise hızlı bir hosting kullanmaktır, yavaş açılan siteler Seo konusunda çok başarılı olamazlar çünkü kullanıcıların büyük bir çoğunluğu mobilden bağlanmaktadır mobil optimizasyon sırasında açılış süresinin de önemli olduğunu bilen arama motorları kullanıcılara daha kaliteli hizmet vermek için site hızınızı da sıralama faktörü olarak değerlendirilir.

 

Seo Hizmeti Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Konular

 •  Öncelikle size bir kaç hafta da ilk sıralarda olacağınızı garanti eden kişi veya firmalardan uzak durmanız gerekir SEO çalışmaları vakit alır ve emek gerektirir, SEO hizmeti verdiğini iddia eden bazı kişiler spam veya legal olmayan yöntemler ile sitenize zararlı trafik sağlayabilir bu da alan adınızı tehlikeye düşürür.
 •  Sizi telefonla arayarak google reklam ajansından aradıklarını söyleyip çok komik rakamlarla sizi birinci sırada göstereceğini iddia eden kişilere itibar etmeyin.
 •  Yapılan çalışmalara başlamadan önce yol haritası paylaşmalarını isteyin ve düzenli analiz raporları talep edin.
 • Firmamız sizler için SEO hizmetini kaliteli ve güvenilir bir şekilde sunmaktadır.

Seo Hizmeti için bizimle iletişime geçip bilgi alabilirsiniz

home9 pic banner
İletişim

Bizimle İletişime Geç

  İletişime geç
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Merhaba
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Şimdi Ara